Logitech M705 Marathon Kablosuz Usb Lazer Mouse

Logitech M705 Marathon Kablosuz Usb Lazer Mouse Yorumları

123 yorum
582 kişi 
422 kişi 
37 kişi 
26 kişi 
15 kişi 

 • Çok Başarılı
  4,5 senedir kullandığım bir üründü, paketinde gelen pillerin kullanımı bittiği zaman duracel marka pil ile değiştirdim. O günden sonrada hiç değiştirmedim. Ürünü yine satın alacağım çünkü 5. seneye gelirken sağ tuşunda basmamazlık sol tuşunda da tek tık ile birkaç kere tıklamaya başladı. Ama söylediğim gibi 5 seneye yakındır kullanıyorum. O yüzden tekrardan sipariş vereceğim. Kararsız arkadaşlara umarım yardımcı olmuşumdur.
 • Aradığımı Buldum
  Fare alırken ne istediğinizi bilmeniz çok önemli. Örneğin oyun için ise kablolu daha mantıklı, benim gibi ofiste kullanmak için ise kablosuz mantıklı. Ben internette sayfalarda ileri-geri gitme imkanı sağlayan bir fare arıyordum, bu farede var. Daha önce ucuz bir Logitech kullanmıştım, 5-6 yıl gitmişti, umarım bu da o kadar dayanır.
 • Beş Yıldız
  Farklı ürün değerlendirme sitelerinde yapılan testlerde en iyilerin arasında hep yer aldığı için bu fareyi satın aldım. Rahat ve kaliteli. Pil değiştirmeden iki-üç sene gittiği söyleniyor, bakacağız.
 • Beş Yıldız
  Ürünü yaklaşık 1 seneden fazla kullanıyorum. Şu ana kadar çekmeme-takılma gibi bi sıkıntı yaşamadım.(Bilgisayar masasında kullanıyorum.) Kumaş mouse pad kullanıyorum ve gayet güzel performans veriyor. Ama onun dışında masa yüzeyinde ya da defter yüzeyinde de her hangi bi programı sağ üstten rahatça kapatabilecek kadar rahat çalışıyor.Ayarlanabilir 6 tuşu gayet kullanışlı. Aldığım gün duracell pil takmıştım ve hala yarısı dolu görünüyor.(SetPoint uygulamasında 550 gün daha kullanabileceğimi söylüyor.) Sıklıkla FPS oyun oynayan biri olarak tuşlarda bozulma yaşamadım.(Kablosuz mouse u fps oyunlarda tavsiye etmem.) Ayrıca Logitech k360 klavyemle tek alıcıdan çalışması güzel.
 • Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  5 aydır kullanıyorum. Kendi pilleri 5 ay idare etti. ALtında kapatma tuşu var, belki bu sayede pil ömrü daha uzun tutulabilir. Notebook dibinde performansı nasıl bilmem ama masaüstü pc'lerde 1.5 metre mesafede bile tekliyor (mouse pad olmasına rağmen). Hele bir de benim gibi tasarım programları ile uğraşıyorsanız delirmemek elde değil. Tek olumlu tarafı yazılımı sayesinde fonksiyon tanımlamaları yapabiliyorsunuz. Kesinlikle bu fiyatı haketmiyor.
 • Teşekkürler
  Ürün teknoloji mağazalarındaki fiyatına göre çok daha ucuz olduğu için buradan almayı tercih ettim. Ürün sıkıntısız gayet düzgün bir şekilde geldi. İletişim kurmak istediğimde de maksimum yarım saat içerisinde cevap geldi. Çok teşekkür ederim.
 • İki Yıldız
  Bütün Logitech mouselarımda olduğu gibi bunda da buton switchlerinde sorun çıktı. 2 yılı geçmedi ömrü. Switch üzerine ek yaptım tıklanabilir hale geldi tekrar ama şimdi de scroll takılı kalıyor ve bu yüzden hiçbir şeye tıklayamaz halde kilitliyor bilgisayarı. Mouse kapatılınca uzun kullanımda en ufak bir sorun yok ancak mouse kullanırken sinir bozucu şekilde işime engel oluyor. Logitech güzeldir, klavyem de Logitech. Unifying ile birden fazla cihazın tek usbden bağlanması güzel, kullanım sırasında tatmin ediyor ancak ömrü uzun olmuyor.
 • Başarılı
  Ürün gayet kaliteli ve şık ele oturuyor benim karşılaştığım tek sıkıntı orta tuşuyla yeni sekmede sayfa açarken tıklıyom fakat açmıyo 3yada 4 kere tıkladıktan veya tekerleği ileri geri yaptığım zaman ancak açıyor. Ayrıca yazılımını pc ye yükleyerek tuş atamalarını yapabiliyosunuz, ister 2 pil ister tek pille kullanma olanağıda var.Fiyatı pahalı ama kaliteli tavsiye ederim durumu iyi olnlar için
 • Fiyat/performansı en başarılı ürünlerden biri
  Yıllardır logitech kullanıyorum alışkanlıklarıma ve zevklerime en uygun çevre birimi üretcisi diyebilirim. kendim bu mouse u kullanıyorum ve yakın zamanda eşime de aldık. ÖNEMLİ olabileceğini düşündüğüm bir nokta ise şu Logitech bu mouse un üretimiyle ilgili olumsuz bir karar almıyor rşime gelen mouseta yeni logitech logosu mevcut. yani logitech de bu artık 10 yaşını doldurmuş ürününe hala güveniyor. işyeri kullanımında 1.5 2 sene civarı pilin gittiğini söyleyebilirim. yoğun kullanımda dramatik bir düşüş yok yani.

 • Birkaç aydır kullanıyorum, iyi ki de almışım. Bahsedeceğim sorun dışında hiçbir eksiği yok. Sorun da şu, orta tekerleğe doğrudan basmaya çalışırken Orta teker sağ/orta teker sol yapabiliyorsunuz(sayfayı yana kaydırma). Baş parmağın yerleştiği yerde gizli bir tuş var, basımı yumuşak, ürünün yazılımıyla orta tekere basma fonksiyonunu bu tuşa atadım, hiçbir sorunum kalmadı. Pil ömrü 2-3 yıl arası. Çoğu yüzeyde de iyi çalışıyor ama cam gibi parlak veya şeffaf yüzeylerde denemedim. Sıradan bir masa/mousepad üzerinde çok iyi çalışıyor.
 • Dört Yıldız
  Tekerleğinin hassasiyeti dışında çok ergonomik ve güzel bir mouse.
 • 1 Yıldır Kullanıyorum. Tavsiye Ederim.
  1 Yıldır düzenli olarak kullanıyorum. Tasarımı, ağırlığı, benim gibi büyük ele sahip birisi için ele oturması, pil ömrü gayet iyi. Fiyatına bakmayın kesinlikle alın derim. Millet oyun mouse larına veriyo 300 500 lira. Fonksiyonları da gayet olumlu. Kullanmadığım tek fonksiyonu baş parmak altında fark edilmesi zor bir tuş var. İstemsiz basmalara engel olması için fonksiyon tanımlamadım. Ayrıca ben bir tasarım mühendisiyim. Akşama kadar mouse elimde. Elimin son iki parmağını ağrıtmayan ender mouse lardandır. Optik okuyucu hassasiyeti gayet iyidir. Hassas nokta yakalamalarında sorun yaşamadım hiç. Son olarak optik okuyucu mouse un alt tarafında ortada değil kenardadır. Bundan dolayı düz zeminde kullanımı daha uygundur. Tavsiye Ederim...
 • hizli kargo
  hizli tedarik için tesekkürler
 • BAŞARILI
  Fiyat performans ürünü sol yandaki 3tuşu da istediğiniz komutta atayıp kullanım kolaylığı hareket kabiliyeti müthiş resmen kavada gibi kayıyor
 • kullanım mesafesi kısa. hassasiyet sıfır.
  bir senedir kullanıyorum. aldığıma bin kere pişman oldum. sebeplerine gelirsek. en başta sinyal mesafesi çok kısa. 1 metre mesafeyi aşarsanız çekmiyor. bu yüzden alıcıyı kasanın önüne taktım ve bier usb slotunu boşa harcamış oldum. ikincisi hassasiyeti, daha doğrusu hassasiyetsizliği. özellikle yavaş hareket ettirirken ara ara takılmalar oluyor ve birden atlama yapıyor. üstüne üstlük fareyi parlak bir yüzeyde de kullanmıyorum. üçüncüsü , ben almış oldum ama siz önceki iki maddeyi göz önüne aldığınızda bu kadar parayı hak etmediğini anlamışsınızdır, yani çok pahalı. tek iyi yanı bana göre tuş sayısının fazlalığı ve tuş görevlerinin özelleştirilmesi ki zaten bende o yüzden bu fareyi tercih etmiştim.
 • Beş Yıldız
  Mükemmel
 • 4 metre uzaktan ekranda imleç oynuyor ,
  hem de gecikmesiz.Elektronik şans işidir.Bendeki mouseu yıllardır kullanırım. üstündeki malzeme elbet biraz aşındı.Bozulabilir ve ben de başka bir mouse ile yapamam diye ikincisini sipariş verdim.Ağırlığı ve ergonomisi bana uygun.Alan kesinlikle pişman olmaz.
 • Canavar
  Eğer eliniz büyükse ve elinize oturan bir mouse arıyorsanız bu mouse tam size göre. Fiyatı biraz yüksek te olsa, kullanım ömrü düşünüldüğünde fiyatını hak eden bir mouse. Hassasiyet ayarları gerekli yazılım yüklendikten sonra, kişiselleştirme sonucu mükemmel düzeye geliyor.
 • gayet guzel ama
  ele cok iyi oturuyor. bu konu ile ilgili bir sıkıntı yok ama fiyati biraz fazla bu fiyata daha guzel bir mouse alinabilir. biraz agir ve buyuk ama alisiyorsunuz .

 • 6 Buçuk Yıllık Kullanıcı
  Eylül 2010 da satın almıştım. şuanda da onunla çalışıyorum. Oyunlar ve programlar için biçilmiş kaftan. tuşlara istediğiniz komutu yada kombinasyonu atayabilirsiniz. 6 buçuk yılın sonunda bazı deformasyonlar yaşandı sağ gizli tuş yanında kaydırmaz alan da çökme, sağ tıklama alınında renk kaybı falan ama sorunsuz çalışıyor hala. Mouse bir kaç defa tamamen açıp temizledim falan ama arızadan değil kirden tekerlek algılama sorunu yaşıyordu. Son olarak Dış kabuğu yurt dışından sipariş verdim (25 TL ye) tekrar sıfır ayarına döndü. Alıcı İle ilgili söylenenlerle katılmadığımı söylemem gerekli oldukça iyi bir alıcısı var Unifying sayesinde birden fazla cihazı (aynı marka) Klavye Touchpad falan tek alıcı ile çalışıyor.tekerlek dört yöne hareketli ve serbes dönüş modu var. 1000 sayfayı saniyeler içinde inecektir. Üzerinde dpi ayarı yok ama yazılımı ile birlikte istediğiniz hız ayarına getire bilirsiniz. her uygulama ve oyun için ayrı tuş dizilimi yapabilirsiniz. Örneğin PhotoShop ile yapacağınız ayarlarda hiçbir oynama yapmadan başka bir programa ayrı ayar yapabilirsiniz. Ağırlık konusunda gerçekten ağır ama alırken bu sebeple aldım. Kısacası Parasını Hak ediyor. 6 yıl Önce Aldığım Fiyattan 1 lira düşmemiş olması komik. Teknoloji olarak biraz geri kaldığı kesin. ama ben fiyatını kullandığım yıla bölünce fiyat performans demekten kendimi alamıyorum. Eksileri Var tabi ki Ama o kadar kusur kadı kızında da da mevcut..
 • idare eder
  beğendim tekerleği hariç ürün kaliteli ve güzel
 • Bir Yıldız
  Sadece bana denk gelen üründe mi bilinmez hiç kullanamadım.Alalı 2 yıl oldu ama toplasanız bir hafta kullanamadım. Optik okuyucusu çok fazla zemin seçiyor, öyle ki mouse pedin arka yüzüyle anca kullanabiliyorum o da zar zor. Optik okuyucunun ortada olmaması da benim için eksi puan. Sabit masa üstünde daha verimli kullanılacak bir ürün.
 • Fevkaladenin fevkınde
  Kendim 2 yıldır kullanıyorum. Biraderime de bu modelden aldım. Tuşları güzelce ayarladıktan sonra verimlilik tavan yapıyor.. Baş parmak altındaki tuşu pencere kapatma için kullanıyorum. SetPoint programıyla ALT+F4 olarak ayarladım. Kesinlikle fiyatını hakediyor.
 • çok güzel ürün
  ürün çok güzel tam ele gelen gelen bir ürün satıcı ilgili ve hizli gönderim sağladı. ayrıca ürün eski versiyon değil yeni versiyon yani yeni logitech logolu.
 • Bence güzel
  Ben uzun süre araştırdıktan sonra aldım. 1 haftadır kullanıyorum. Çok memnun kaldım.
 • Beş Yıldız
  çok kullanışlı
 • Mükemmel
  Hem kullanım rahatlığı hemde pil ömrü konusunda inanılmaz iyi. İlk taktığım pili 4 yıldır her gün 3-4 saat kullanmama rağmen halen daha bitmeden kullanıyorum. Scroll tuşu ise istendiğinde tırtıklı dönmek yerine boşa alınarak hiç takılma yapmadan tam hızla döndürebiliyor. Excel tablosu veya facebook sayfasında en alta kadar tek bir çevirmeyle inebiliyorsunuz.
 • Almayın paranıza yazık.
  3-4 aydır kullanıyorum en az, alışması zor pili uzun gidiyor evet henüz pil değiştirmiş değilim ilk taktığım pillerle gidiyor fakat pilin uzun gitmesi kurtarmıyor bu mouse u, her yüzeyde okumuyor lazer hassasiyeti diyor ama hiç eser yok o hassasiyetten normal optik okuyucu gibi davranıyor yani gidip de buna boşuna o kadar para vermeyin bu fiyata bi çok bundan iyi mouse bulabilirsiniz. Vesselam gerek yok bunu almaya.
 • Fiyatını hak etmiyor
  Arkadaşlar üzülerek belirtiyorum ki aldığıma pişman oldum. SetPoint yazılımını mutlaka yükleyin ve kendinize göre kişiselleştirin aksi halde hassasiyet ve kontrol noktasında aradığınızı bulamazsınız. Orta tuş kesinlikle çok gevşek aşağıdan yukarı sayfanın en üstüne getirdiğinizde orada kalması gerekirken birkaç satır aşağı kayıyor ve sinir bozucu oluyor. Kontrolün sizde olduğu izlenimi bırakmıyor. Şahsen tavsiye etmiyorum. Bir saatlik ince ayarlar neticesinde kullanılabilir hale getirdim ancak son sözüm kesinlikle fiyatını hak etmediği yönünde...
 • Benim gibi büyük elli insanlar için gayet hoş ve rahat bir kullanımı var. Markadan şüphemiz yok, satıcı fevkalade..
 • Süper
  Şu ana kadar kullandığım en iyi kablosuz mouse. Oyunlarda da kullanılabilir, bir oyun mouse'u kadar iyi olmasa da. Ele çok iyi oturuyor, malzeme kalitesi çok iyi. Üzerindeki dönen orta tuş özelliği süper, tuşlara tıklama hissiyatı da süper. Bu fiyatlarda mouse arayanlara şiddetle tavsiye ederim.

 • Guzel
  Çok memnunum. Kullandigim en iyi mouse diyebilirim. Logitech in sayfasindan mutlaka gerekli yazilimlari kurmalisiniz.
 • Alışması Zor
  Öncelikle mouse çok güzel, ele oturuyor, fonksiyonlanabilir tuşları çok işe yarıyor. Örneğin mouse topunu sola sağa ilerletmeyi de bir özelliğe bağlıyorsunuz (bende sesi açıyor), baş parmağınıza denk gelen tuş da fonsiyon ayarına müsait. Velakin eksileri de çok baskın, örneğin mouse topu çok gevşek, mouse topunu orta tuş olarak kullanıp yeni sekmede açmak isterseniz sayfaları top çok gevşek olduğu için bir iki satır ileri geri gidebiliyor, kazara mouse topunun sağ ve sol fonksiyonlarını seçebiliyorsunuz. Devamında mouse 2 kalem pille çok ağır oluyor, ha tek kalem pille de çalışıyor bu yüzden ağırlık o kadar da büyük bir mesele değil. Bence en büyük sıkıntısı mouse'un kısa mesafelerde, ufak hareketleri sezememesi ve mouse ile çok küçük alanlarda (örneğin bir kelimenin içindeki harfleri seçmekte) yaşanan sorunlar. Mouse hızını değiştirebiliyorsunuz ama yine de o kontrollü hareketi elde edemiyorsunuz. Bana en garip gelen şeylerden biri de mosue'un lazer deliğini tam sağ köşeye koymuş olmaları. Bu olay yüzünden mouse'u hareket ettirme şekliniz de değişiyor (Ben baş parmağımla kaydırıyordum mouse'u, bu hareketle bu mouse hareket ettirilmiyor, avuç içinizi kullanmanız gerekiyor haliyle).
 • çok güzel
  çok güzel Yüksek kaliteli hızlı sevkiyat satın almaya değer teşekkür ederim
 • Hayal kırıklığı
  Bu ürünü özelliklerini okuyarak almıştım ama hayal ettiğimden çok alt seviye bir mouse olarak geldi. Mouse kullanımında kontrolün sizde olduğunu hissedemiyorsunuz. Mouse zaten açıklamalarda yazdığı gibi büyüktür ama kullanım esnasında zıplamalar yapıyor ve bütün hasasiyet ayarlarını denememe rağmen bir türlü uygun çözümü bulamadım. T400 mouse kullanıyordum ve ona devam ediyorum ve elimde boşa kaldı bu mouse. Diğer vasıflarına gelirsek, düğmelerin kullanımı vs konusunda çok fonksiyonel olduğunu söyleyebilirim. Bu anlamda çok vasıflıdır. Hassasiyet sorununuz yoksa almanızı önerebilirim, aksi hâlde almayınız.
 • Teşekkürler
  Yoruma ne hacet. Bu mouse u bilen bilir. Ayrıca güvenilir ve kaliteli alışverişiniz için de teşekkür ederiz.
 • TAVSİYE EDERİM
  ÜRÜNKALİTESİNDEN VE ÜRÜNÜN ZAMANINDA VE AYIPSIZ OLARAK EDİLMESİNDEN MEMNUNUM. TAVSİYE EDEBİLECEĞİM BİR ÜRÜNDÜR.
 • Hızlı kargo teşekkürler
 • Logitech® Marathon M705 Mouse aldım
  Bu ürünü aldım, çok hızlı ve orijinal ambalajında teslimat yapıldı. Kullanıyorum, üründen ve Hepsiburada hızlı hizmetinden memnunum.
 • OYUN İÇİN ALMAYIN
  arkadaşlar 2 yıldır bu fareyi kullanıyorum benden önce de abim kullanıyordu. Fare oyun dışında mükemmel. işinizi fazlasıyla görür. ele oturuşu filan gayet iyi. piller de bayağı uzun süre gidiyor. ama oyun canavarıysanız bu fareyi tavsiye etmem. özellikle fps oynuyorsanız almayın. çünkü pillerle beraber diğer oyun farelerine göre bayağı ağır. ve de kablosuz olması da oyun için dezavantaj.ama yine de bazı oyunlarda işinizi görür. CS GO tarzı sensitivitynin nemli olduğu oyunlar oynanmaz bunla. ama crysis far cry vs oynanır. bu fiyata çok daha güzel ve işinizi fazlasıyla görecek fareler alabilirsiniz (Oyun için söylüyorum)
 • Super urun, kesinlikle fiyatini hakediyor
  10 numara 5 yildiz. Al unut tam. Oncekini nasil kullandim diceniz ooyn :)
 • Bence Güzel
  mükemmel mi değil ama ergonomisinin çok iyi olduğunu söyleyebilir fazladan tuşlar gerçekten çok güzel. Bu fiyata alınır mı orası da tartışmalı ama insanın kullandığı diğer mauselara göre daha fazla zevk aldığını söyleyebilirim.
 • fena değil
  ürün ele oturması ve tıklama konusunda çok iyi özellikle benim gibi büyük mouse sevenler için. yalnız iyi çalışması için mouse çok düzgün sert ve mat bir yüzeyde kullanıması gerekiyor. aksi taktirde neredeyse hiç çalışmıyor. açıkçası bu kadar para verip de daha iyi ve fazla özellik istiyor insan.
 • Logitech bugün teknoloji dünyasındaki en geniş yelpazeye sahip bilgisayar çevre bileşenleri üreticilerinden biri konumunda. Neredeyse her tip kullanıcı için çeşitli fonksiyonları değiştirerek ihtiyaç duydukları ekipmanları geliştiriyor. Logitech M705 Marathon da, bilgisayarını kablosuz fare ile kullanmak isteyenler için geliştirilmiş bir ürün. Kablosuz fare ürün gamında bugün piyasada pek çok seçenek bulunuyor. Ancak bunlar genelde ya oyunculara hitap edecek şekilde geliştirilen çok üst düzey fareler ya da basitçe “tak çalıştır” tarzındaki düşük bütçeli modeller şeklinde sıralanıyor. Logitech M705 Marathon ise bu iki statünün arasını bulmaya çalışıyor. Cihaz hem makul bir fiyat etiketi ile kullanıcılara sunulurken hem de standart bir fareye kıyasla ek özelliklere sahip olarak geliyor. Logitech M705 Marathon oldukça konforlu kullanım sunan bir fare olmanın yanı sıra ekstra tuş seçenekleri ile standart fare tuşlarıyla yetinemeyenler için güzel bir alternatif sağlıyor. Ayrıca 3.200’e kadar çıkabilen DPI değeri ile epey hızlı kullanmak da mümkün. Cihazın en güzel özelliklerinden biri ise akıllı scroll tuşu özelliği. Logitech’in hemen hemen tüm farelerine koyduğu akıllı scroll tuşu ile özellikle internette gezinirken sayfayı aşağı indirmek çok daha keyifli ve kolay hale geliyor. Kısacası Logitech M705 Marathon, uygun fiyata, kullanışlı özelliklere sahip almaya değer bir fare. Hakan Sülün
 • güzel
  logitech kaliteli bir marka daha önce m345 kullandım ikinci bilgisayarıma büyük olduğu için m 705 aldım ele rahat oturuyor.güzel ve hesaplı teşekkürler hepsi burada
 • Harika
  Yıllardır hem ofiste hem evde kullanıyorum. Hem kullanım rahatlığı hem de ürün ömrü çok yeterli. Pil ömrü de oldukça uzun.

 • Değişik bir mouse
  Zamanla alışmak gerekiyor. Biraz da ağır.
 • Orta
  Artıları Ergonamik, benim gibi eliniz büyükse ele iyi oturuyor Uzun pil ömrü Eksileri Ağır Her yüzeyde iyi çalışmıyor Orta tuş çok kötü, özellikle benim gibi sık kullnaıyorsanız büyük eksi
 • Mükemmel fare
  6 senedir ayni cihazi kullaniyorum, hala sapasaglam. Sadece 6 kere pil degistirdim ve gunluk 10-12 saat kullanimim var. Artik farenin altindaki yazilar ve isaretler silindi ama bana misin demedi. Kac kez yere dusurdugumu hatirlamiyorum. Mini receiver bozuldugu icin yenisini aldim, yedeklemis oldum. Mk710 set alip evdeki masaustu bilgisayara baglayinca yedek receiver da oldu. Acikcasi bu performans ve dayanikliliktan sonra baska urune bakmadim hic. Setpoint yazilimiyla da her tusu ayri ayri programlayip kullanabiliyorsunuz. Fiyat performans ise baktiginiz, baska urune bakmayin derim.
 • Harika.
  Gerçekten mükemmel bir ürün. Özellikle oyun oynarken çok iyi, tam ele oturuyor. 8,9 metre uzaktan çekiyor. Verdiğiniz paraya değecek bir ürün.


 • Diğer özellikler

 • Donanım önkoşullarıCD-ROM
 • USB 2.0 bağlantı noktası sayısı1
 • Uyumlu işletim sistemiWindows XP/Vista/7, Mac OS X 10.4
 • Enerji yönetimi

 • Desteklenen pil sayısı2
 • Pil türüAA
 • Girdi aygıtı

 • Araç arayüzüRF kablosuz
 • Dönen tekerVar
 • Hareket algılama teknolojisiLazer
 • Tuş sayısı6
 • Sistem gereksinimleri

 • Desteklenen Mac çalışma sistemleriVar
 • Tasarım

 • Ürün rengiSiyah