Logitech M560 910-003882 Siyah Mouse

Logitech M560 910-003882 Siyah Mouse Yorumları

55 yorum
534 kişi 
410 kişi 
33 kişi 
25 kişi 
13 kişi 

 • Bilmeniz gerekenler...
  Ürün yeni elime geçti. Tasarımı bence gayet güzel. Orta tuştaki sağa sola oynatma ve 2 şekilde dönüş sağlaması hoşuma gitti. Bazı yorumlarda tuşlara değişik komut atanamadığı mesela orta tuşun yeni sayfa açmadığını veya mouse hız ayarı yapılamadığı söylenmiş.Bunu yapabilmek için logitech/destek sayfasından driver yüklemeniz gerekiyor. Yükledikten sonra dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Hatta sol el için kullanım bile yapabiliyorsunuz. Ben bu fiyata göre beğendim. Yalnız kargolama sıkıntılı. Kutuya falan koyup göndermemişler. Balonlu naylon sarılıp gönderilmiş sadece. Onun dışında beğendim. Masa üzerinde , battaniye üzerinde , halı üzerinde denedim ve sorunsuz algılayabiliyor.
 • Şans Kutusundan Çıktı
  Avantajlar : fonskiyonlu tuşları , çift el kullanma imkanı , avuç içine oturan yapısı , tıklama hissi , tekerleğin sessiziği<br />Dezavantajlar : tıklama sesi var , tek pilli olması , içinden duracell marka pil çıkmaması<br />İçinden 3 fareden biri çıkan şans kutusundan çıktı, kutudan bu model çıktığı için oldukça şanslıyım çünkü neredeyse ortalama bir kablolu fare fiyatına satın almış oldum. yıllardır logitech farelerini, klavyelerini ve gamepadlerini kullanırım çok memnunum, kullandığım hiç bir ürünü bozulmamıştır. bu fareye gelince çok kullanışlı ve tutuşu rahat, koltukta otururken dahi bileği ağrıtmayan bir yapısı var, tıklama sesinin bu kadar yoğun olmasını iyi bulmasamda tıklama hissi oldukça iyi
 • Beş Yıldız
  güzel mause paketleme daha iyi olabilirdi.
 • Beş Yıldız
  Fiyat performans on numara
 • berbat
  inanılmaz derecede yavaş bir mouse. sayfa üzerinde herhngi bir resim ya da yazıyı seçmeye çalıştığınızda çok kararsız bir şekilde çalışıyor. rezil bir mouse, alacak arkadaşlar kesinlikle uzak dursun
 • Fiyat/performans iyi
  Fiyat performansi cok iyi. Ucuz ve hafif ama kullanisli. Tavsiye ederim.
 • ilginize teşekkürler
  ilginize teşekkürler
 • Başka Bakın
  Fareyi çok ve fonksiyonlu kullanan biri olarak şimdiye kadar aldığım bir çok fare içimde en kullanışsızı. Şiddetle uzak durun derim. Tekerdeki middle tuş gerideki her ne kadar tuş atayabilsenizde tekere atayamıyorsunuz. Tekere basma mekanik ayarı değiştiriyor. sağ sol tuş beraber basabiliyor. Teker kullanışsız. Sadece ortopedik sayılır hakkını yemeyelim. kolay kirleniyor beyaz olan.
 • orta tuş güzel değil
  Orta tuşa alışmak zor gerçekten. Netcad, Autocad, 3dsmax gibi programlar için orta tuş çok uygun değil maalesef. Onun dışında mouse şık ve kaliteli gerçekten.

 • Oldukça başarılı
  Oldukça başarılı elime tam oturuyor. Fiyatına göre iyi performans
 • F/P ürünü...
  Alır almaz hemen kullandım. Bir oyuncu faresi değil ama normal bir kullanıcı için üst düzey bir konfor sunuyor. Malzeme kalitesine 10/8 diyebilirim. Orta dönen tuşa basarak yeni sekme açamıyorsunuz ama sonsuz dönme olayı süper. Genel olarak tavsiye ederim.
 • İşte bu olmamış Logitech. Sizden beklenmeyen bir kalite ve performans.
  Kullanmak için elimin evrim geçirmesi gerekiyor. Anlayamadığım bir rahatsızlık var. Mouse tam kavranamıyor. Malzeme kalitesi eh işte. Sol tıklanırken bir bakıyorsunuz sağ tıklanmış. Mecburen ele oturmadan emanet kullanıyorum. Orta tekerlek kalitesiz ve orta parmak ile kullanılması gerekmekte. Tabi orta parmak işaret parmağı gibi kullanılamıyor. Yanlış anlaşılmasın bu benim toplamda dördüncü Logitech mouse um. Evimde iki, işyerinde iki Logitech mouse u dönüşümlü kullanıyorum. Grafik ve excell vb işlere ayrı ayri kullanıyorum. Ha şu da bir gerçek ki başka marka da kullanmam yine de. Bu modeli beğenen arkadaşlara da bir lafım yok güle güle kullansınlar. Sonuç olarak şunu yazmıyorum, seri olarak kullanılan hiç bir işte tavsiye etmem.
 • Beş Yıldız
  uzun zamandır kullandığım bir ürün gayet dayanıklı ve iyi bundan ziyade tedarik konusun da gayet hızlılar.
 • Beş Yıldız
  GAYET GÜZEL
 • Oyun için bir mause değildir.
  Oyun için bir mause değildir. Grafik tabanlı programlarda işinizi kolaylaştıran mat yüzeyi ile sizde hoş bir etki bırakan canavar gibi mause ihticanız doğrultusunda alırsanız memnun kalırsınız. Günlük kullanımada bir süre sonra alışıyorsunuz
 • Logitech kalitesi
  Gerçekten kaliteli bir ürün. Standart hali ile soldaki iki kısa yol tuşundan üstteki bilgisayardaki Başlangıcı açıyor; alttaki kısayol ise ekranda açık bulunan pencereler varsa masaüstüne geçiriyor. Son derece hızlı komutları var kullanımı kolay.
 • Kesinlikle Tavsiye Etmiyorum
  Ürün kesinlikle kullanımı kolay bir ürün değil. Sağ sol click tuşları yekpare yani plastik birleşik tamamıyla, bu tıklama işlevini bayağı zorlaştırıyor. Farenin altındaki kaygan(sözde) kaplamalar çok kalitesiz, orijinal aynı markaya ait mousepad ile kullanmama rağmen fare kaymıyor, hatta üzerinde sürtünme sesi dahi çıkarıyor, ne derece kaygan bir malzeme olduğunu siz tahmin edin. Orta tuş da kalitesiz farenin kendisi kadar, bazen alta yuvarlarken algılamıyor bazen tam tersini bile algıladığı oluyor. Farenin şekli de ele uyumsuz, kısacası hayal kırıklığına uğradım, 4 farklı kişiye kullanması için ödünç verdim ve sonuç aynı, hepsi de kesinlikle daha fazla kullanmak istemedikleri ifade ettiler. Oyun oynayacaksanız zaten düşünmeyin bile.
 • Logitech Kalitesi
  Avantajlar : Tuşları<br />Dezavantajlar : Boyutu biraz ufak<br />Logitech markasının mause konusundaki uzmanlığına yakışır bir ürün, kullanımı keyifli.
 • Eh işte...
  Çok abartmaya gerek yok aslında. Kullanım olarak pek tatmin etmedi. Ama bu mouse'ta DPI olayı olsa tadından yenmezdi. Malzeme kalitesi çok güzel. Premium bir his veriyor. Ama hız olarak pek tatmin etmedi. Ayrıca orta tuş tıklaması diğer mouse'lardan farklı olduğu için değişik bir his yaratıyor.

 • Tavsiye Etmem
  Gerek web sayfasında gerekse uzun ofis belgelerinde çalışırken sayfa üzerinde tam hakimiyet kuramıyorsunuz. Aşağı doğru kaydırırken, bir anda sayfa yukarı doğru da oynayabiliyor. Scrool tekerleğine basınca yeni sekme açma özelliği de bu mouse da yok.
 • iyi ama
  mouse amacı için gerçekten güzel kaliteli ve kullanışlı ancak oyunda oynayan biriyseniz oyunlar için 0
 • fiyatına hakkını veriyor
  1 yıldır kullanıyorum bu tekerlek olayı muhteşem ya o kadar alıştım ki başka mouse kullanamam şuan tekerleği sağa kaydırdığımda ses açılıyor sola ise kısılıyor yeni sekme açmayı da ortadaki tuşa atadım herşeyiyle geçerli uzun ömürlü bir cihaz tavsiye ederim
 • Beğendim.
  1 aydır kullanıyorum. mesleğim gereği pageup-pagedown veya sağ sol yön tuşlarını fazlaca kullanıyorum. Bu tuşları yanlara ve tekerleği sağa sola yaslamaya atatdım. epey bi hız kazandırdı. Masa zemini üzerinde kullanıyorum, zemin seçme gibi bir sıkıntıryla karşılaşmadım. Haasasiyeti gayet yeterli. Tutuşu rahat 1-2 günde tamamen alıştım diyebilirim. Tekerleğe alışma zorluğu yerine alışma keyfi yaşadım diyebilirim. Tavsiye edilir.
 • şık bir ürün
  ürün çok şık. ele güzel oturuyor. fiyat olarak ne ucuz ne pahalı. pişman olmadım severek kullanıyorum
 • Çok beğendim...
  Ben şimdiye kadar basit fareler kullanan bir kullanıcı olarak fareyi çok beğendim. Bir bilgisayar öğretmeni olarak her işte kullanılabileceğini düşünüyorum. Yorumlarda orta tuştan şikayet edilmiş ama ben çok beğendim. Dönüş hızında iki mod var. Biri dişli adım hassas hareketler sağlıyor. İkinci mod sonsuz bir dönüş sağlıyor ve hızlı hareket sağlıyor. Ama orta tuş tıklama olayı yok.
 • Çok Hızlı....
  Süper hızlı alışveriş . Güzel ürün. Teşekkürler.
 • Logitech=kalite
  Sade,ele avuca oturan bir mouse.Bir kaç programlanabilir tuşu mevcut.Piline güvenim tam,klavyem de logitech 1 yıl geçti hala pili değiştirmedim.Tek eksisi yuvarlağın ortasına basıp aşağı yukarı kaldırma olayı yok(Ben gibi fazla kullanmayanlar için pek bi sıkıntı olmaz).
 • Kesinlikle Tavsiye Ederim
  2 yıldır kullanıyorum ve günde en az 10 saat pcnin başında bulunan biri olarak çok memnunum, iyi bir mühendis ve grafiker olarak tüm çizim işlemlerimi rahatlıkla yapıyorum. İlk başta alışması zor gelebilir ama bir süre sonra mause un işinizi çok kolaylaştırdığını farkedeceksiniz. Diğer mause larda tekerleğe basıldığında yeni sekme açma işlevi bu mause ta fonksiyonel tuşlara atamasını yaparak kullanabiliyorsunuz. Ben orta tuşa atamasını yaptım ve alışınca inanın daha rahat geliyor, sitesinden yazılımını indirmelisiniz tuşlara görev atamaları yapmak için. Ben üzerine kahve döktüğüm için servise gönderdim, bana ücretsiz yenisini gönderecek kadar kaliteli servisi var, logitech ise düşünmeden alın.
 • Beş Yıldız
  24 saatten kısa bir sürede gelmiş olması baya şaşırttı. Her ne kadar elime göre küçük kalsada ürünü beğendim tutuşu baya rahat.
 • eh işte
  Arkadaşlar fare her iki ele de uyumlu üretilmiş. işte bu yüzden uzun süreli kullanımlarda eli yoruyor. ergonomisini pek başarılı bulmadım. Bir de üst kısmı çıkacak gibi duruyor. Bana pek güven vermedi
 • Kullanışlı
  Fare gerçekten çok kullanışlı. Üzerine basarak Tekerleğini iki farklı modda kullanabiliyorsunuz. Birinde tek tek dönüyor diğerin de tek çeviri ete stres çarkı gibi uzun süre dönüyor. Tekerlek sağa ve sola bastırılarak ileri geri işlevini yerine getiriyor. Baş parmak altındaki iki tuş on tanımlı olarak başlatı aç ve masaüstünü göster şeklinde geliyor. Ayarlamak için yazılımını indirmek gerekiyor olabilir ben denemedim. Kullanımı rahat. Tuş sesleri biraz fazla.

 • Tavsiye ederim
  İşlevselliği ve fiyat kalite orantısı güzel. Orta tekerlek ise ilk kez kullananlara farklı gelecektir. Tekerleği sağ ve sola yaslayarak iki farklı komut ataya biliyoruz. Tekerleğin üstüne basmak yok :) onun yerine tekerleğin üstündeki tuşa komut verebiliyoruz. Sol kenarındaki iki tuşla beraber toplamda 7 adet fonksiyon tuşumuz mevcut. Bizi sunduğu pil ömrü 18 ay ki bu süre piyasadaki en iyi pil ömrü arasında yer alıyor. Kısacası başta biraz malzeme kalitesi kaygan gelse de memnun kaldım, tavsiye ederim.
 • Son Derece İşlevsel
  Eski farem bozulduğundan dolayı yeni fare arıyordum. Aslında kablosuz fare almak çok aklımda yoktu fakat bu fareyi görünce biraz düşündüm. Atanabilir tuşlarının olması fareyi oldukça işlevsel yapıyor. Örneğin; ben gece yatmadan önce bilgisayardan bir şeyler izlemeyi seven birisiyim. Baş parmağın olduğu kısımdaki tuşları ses açma-kapama olarak ayarladım. Tekerleğin sağ ve sol işlevlerini de klavyedeki sağ-sol yön tuşları yaptım, bilgisayar uzağımdayken çok rahat ediyorum. Siz de bu gibi özellikleri olan bir fare arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.
 • Teşekkürler
  Hızlı teslimat, doğru ürün. Teşekkürler.
 • Cok kullanisli
  Dizaynı tuşları malzeme kalitesi mükemmel ekstra tuslar çok kullanışlı orta yuvarlak iki kademeli tasarlanmış ve harika yazılımını indirin ve mouse 'un keyfini çıkarın bide ele tam oturuyor tavsiye ediyorum
 • merhaba; auto cad çalışmak için aldım.Elinize göre tasarlanmış.Uzun kullanımda uzmanlar büyük fare tavsiye ediyor zaten.Scrool (tekerlek) tuşu biraz farklı ancak tuşlara görev atayarak sorunu halledebiliyorsunuz.Fiyat performans ürünü.Logitech kalitesiyle teknosa güvencesi bi arada ;)
 • Programlanabilir düğmeler beklentilerimi karşılamadı
  Ürünü almadan önce birkaç saatlik bir araştırma yaptım. Fiyat/performans oranının yüksekliği konusunda söylenenler genel olarak doğru çıktı. Benim asıl derdim, standart farelere göre birer kısayol aksamı olarak kullanabileceğim üç düğmeden yararlanmaktı. Logitech sitesinden indiridiğim ilgili programda sunulan seçeneklerin darlığı birazcık düşkırıklığı yarattı. Yanlış anlaşılmasın, onlarca seçenek söz konusu ama ürün benim belli programlarda kullanmak istediğim komutlara erişemiyor. Bir de iki modda çalıştırılabilen tekerlek, denetimli modda iken bile biraz fazla gevşek; ancak alışılamaz da değil...
 • f/p ürünü
  Merhaba, Yoğun MS Excel kullanan birisi olarak programlanabilir bir mouse arıyordum. f/p olarak beklentileri karşılayan bir mouse. Ortadaki topu sağa ve sola kaydırabiliyorsunuz. Bu hareketlere mouseun internetten driver ını indirerek fonksiyon ( tuş kombinasyonları ) atayabiliyorsunuz. Örneğin ben bu iki fonksiyona kopyala/yapıştırı atadım. Ortadaki yukarıdaki butona excelde değer yapıştır, yan butonlara da başka fonksiyonlar yükledim. Solak olmama rağmen işimi görüyor ( mouse dizaynı tuşlar hariç ambidextrous ). Topu 2 modda kullanabiliryosunuz. Normal kaydırma olarak ve üstüne basınca top momentum bitene kadar serbest dönmesini sağlayacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz.
 • Güzel ürün
  6 fonksiyonel tuşa istedğiniz programı veya kısayol (copy/paste) gibi atamayı rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Aldığınız zaman memnün kalacaksınız. Ayrıca Logitech ürün kaydı ile 3 yıl garanti sahibi oluyorsunuz..
 • Tekerlek
  Arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu aldım bu mouseyi. Mousenin tasarımı ve kalitesi çok iyi fakat tekerlek tam bir rezalet. İçe doğru basarak kullandığınızda tekerlek yalama oluyor. Bir şekilde normal kullanmak için ayarlıyorsunuz bu seferde çok ses çıkartıyor. Eğer tekerlek problem olmasaydı alınmasını tavsiye edeceğim bir üründü. Ben aldığıma pişman oldum açıkçası.
 • Hassas, keskin.
  Kısa süredir kullanıyorum. Hassas ve keskin hareketleri var. Belki ayar menüsünden kurcalamak gerekir. Eski mouse tan yeniye geçişte böyle hissiyat farklılığı olabilir. Sağ el kullanımda yüzük parmağım boşta havada kaldı gibi. Sağ tarafı daha dolgun olabilirmiş.Dediğim gibi kısa süre oldu bu yorumu yaparken. Tuşları kibar. Tekerlek sesi biraz fazla duyuluyor,tır tır tır..:) mouse pad olmadan masa üzerinde kullanabiliyorum. Siparişi cuma akşamı verdim pazartesi kargolandı salı elime geçti.
 • FİYAT/PERFORMANS ÜRÜNÜ
  Avantajlar : ileri /geri sayfa tuşları ,fiyatı<br />Dezavantajlar : ---<br />her iki elde kullanıma uygun bir yapısı var.(ama yan düğmeler klasik olarak sağ el için konulmuş)düğmelere işlev atama yapılabiliyor. kullanışlı.
 • FİYAT/PERFORMANS ÜRÜNÜ
  Avantajlar : ileri /geri sayfa tuşları , fiyatı<br />Dezavantajlar : ---<br />her iki elde kullanıma uygun bir yapısı var.(ama yan düğmeler klasik olarak sağ el için konulmuş)
 • Orta tuş sorunu
  Google aramalarında çokça kullandığımız yeni sekmede açma işini de yapan orta tuş fonksiyonu nedense yok. Çok saçma. Malzeme kalitesi iyi
 • Tanıdık marka
  Eskiden beri kullandığım marka, güveniyoırum.
 • Kaliteli ama bir sorun var.
  Mouse u tutarken parmaklarınızın pozisyonuna baktınız mı hiç. İşaret parmağı sol düğmede orta parmak da sağ klikte olur. Buraya kadar normal ama orta parmağın sağındaki parmak yani tıklarken kullanmadığımız parmak bu mouse da sağ kliğe temas ediyor. Her sağ tıklamada bu kullanılmayan parmak da düğmenin inip kalktığı o malum hareketi hissediyor hatta sol tıkladığınızda temas nedeniyle istemsiz bir sağ tıklama da yapabiliyorsunuz. Önemsiz birşeymiş gibi gelebilir size ama mouse u kullanırken rahatsız ediyor. Tuşlar dışa doğru kavisli geliyor sebebi büyük ihtimalle bu. Mouse boyu da biraz büyük olunca maalesef sağ klik parmaüa temas edip baya rahatsız ediyor. Eliniz küçük ya da ortalama bir boyda ise bence bu mouse size göre değil. Büyük eli olanlar için iyi bir tercih olabilir

 • Başarılı
  Ürün gerçekten çok başarılı tutuş özellikleri kullanımı çok rahat, tuş kombinasyonlarını istediğin şekilde ayarlanabilmesi başarılı olmuş. Ürün yüzenin mat oluşu ayrı bir rahatlık sağlıyor. Herkese tavsiye ederim
 • güzel ürün
  Siyah alacaktim ama biraz kaba göründü, beyaz oldukca şık. eski mouse umdan biraz buyuk, elim de buyuk olunca bir arti oldu. ama tus kombinasyonu icin logitech sitedinden setpoint yazilimini indirin mutlaka. tekerğin sağ/sol ve mouse un soldaki tuslariyla ustteki tusa atamalari bu yazilimla yapabilirsiniz.
 • Gayet güzel
  Ürün ortalama boyutlardaki bir ele sahip ( 'L'arge ölçeğinde eldiven kullanan) biri için oldukça ergonomik. Logitech Setpoint yazılımı sayesinde tuşların tamamına fonksiyon atayabilirsiniz. Tekerleğin üzerine basılarak 'browser da 'yeni sayfa açma işi, Setpoint yazılımı kullanılarak, tekerleğin arkasındaki tuşla yapılabiliyor. Tekerleğe üstten basınca tekerlek yalama OLMUYOR, sadece tekerleğin tıklayarak mı, yoksa sessiz bir şekilde ve ataletli -yani tekerleği hızlıca çevirip bıraktığınızda hâlâ dönmeye devam etmesi- şeklinde çalışıp çalışmayacağını belirlemenizi sağlıyor. Bu özellik uzun sayfaların altından en yukarıya çıkmak için oldukça kullanışlı... Tek bir kalem pille çalışıyor ve USB alıcı, mouse içerisinde bulunan yerine yerleştirilerek taşınabiliyor.
 • Orta tekerlek ile ilgili önemli bilgi
  arkadaşlar normal şartlarda orta tekerleğe tıklattığınızda mouse 2 farklı tekerlek hassasiyeti arasında değişiyor. Bununla beraber logitech firmasının set point miydi neydi o programını indirip, orta tekerleğe normal farelerdeki gibi yeni sekme açma kapama vs. görevlerini verebiliyorsunuz. ayrıca, dilerseniz yandaki 2 fonksiyonel tuşa da istediğiniz görevleri arıyorsunuz. bu ayarlar dediğim programlardan yapılıyor. ben kullanıyorum. kimse orta tekerlekte sorun var falan demesin. Önce yapılabiliyor mu araştırın. armut piş ağzıma düş. oldu birde çiğnemden ufalsın midene insin :) onun dışında eli büyük olanlar için mükemmel diyebilirim. malzeme de kaliteli.


 • Ağırlık & boyutlar

 • Alıcı ağırlığı1,8 g
 • Derinlik112 mm
 • Fare ağırlığı104 g
 • Genişlik68 mm
 • Yükseklik39 mm
 • Ambalajlama bilgisi

 • Dahili alıcıVar
 • Kullanıcı kılavuzuVar
 • Piller dahilVar
 • Diğer özellikler

 • İçerikteki ürün sayısı1 adet
 • Enerji yönetimi

 • Desteklenen pil sayısı1
 • Güç kaynağıPiller
 • Pil hizmet ömrü18 Ay(lar)
 • Pil türüAA
 • Ergonomi

 • Kablosuz yöneltici alanı10 m
 • Girdi aygıtı

 • AmaçOfis
 • Buton tipiBasmalı butonlar
 • Dönen tekerVar
 • Dönme yönleriDikey
 • Dönüş türüTekerlek
 • Frekans bandı ve işletim kanalları2.4
 • Hareket çözünürlüğü1000 DPI
 • Kaydırma tekeri sayısı1
 • Tasarım

 • Alıcı türüNano
 • Birleştiren alıcıVar
 • Form faktörüİki elini de kullanabilen
 • Kablosuz alıcı arayüzüUSB
 • Menşe ülkesiÇin
 • Ürün rengiSiyah
 • Yüzey renklendirmeMonoton