Samsung 2TB 850 Evo MZ-75E2T0BW SSD Sabit Disk

Samsung 2TB 850 Evo MZ-75E2T0BW SSD Sabit Disk Yorumları

8 yorum
57 kişi 
31 kişi 

 • oyunlar için cok iyi
  ssd hayatımı cok kolaylaştırdı efsane cihaz
 • Harika
  Gerçekten çok iyi bir ssd şimdiye kadar kullandığımın en iyisiydi çok memnun kaldım performansından çokşekkürler mediamarkt te
 • Artık uçarak çalışıyorum ve çok memnunum!
  SSD'lerin artık harddisk yerine geçebileceğini öğrendikten sonra, yaptığım araştırmada geleneksel harddisk'lerin mutlaka SSD ile değiştirilmesi gerektiğini anladım. Çünkü, harddisk'ler zamanla fragmente oluyorlar, diskten herhangi bir bilgi istendiğinde bu parçalı veriyi toplayıp iletene kadar geçen erişim süresini beklemek zorunda kalıyorsunuz, Sonunda tetiği çekip Hepsiburada'dan 2TB Samsung 850 Evo SSD aldım. Bir haftadır kullanıyorum. Bundan daha mutlu olamazdım. Sistem açılışı toplamda 20 saniyeye indi. Photoshop 5-6 saniyede kullanıma hazır. Word/Excel neredeyse anında açılıyor. Açık olan 50 tarayıcının hangisine dokunsam sayfa o anda önümde. Diski değiştirmeden önce bunlar için de diske erişim sürelerini beklemem gerekiyordu. Klavyeyi tokatlayıp masadan kalkıp gittiğim çok olmuştur :) Montaj: mevcut diski klonlamak için Samsung SSD'yi USB portuna bağlamak gerekiyor. Eğer SATA/USB çeviriciniz yoksa bir tane edinmeniz lazım. Ben HB'dan Everest SATA3 çevirici aldım. Bu çevirici kablo sayesinde Samsung SSD'yi bilgisayarınızın USB girişine bağlayacaksınız. Samsung SSD kutusundan çıkan CD'yi yükledikten sonra Data Migration programını çalıştırarak klonlamayı yapınız. Benim HDD veri toplamı 530GB idi ve kopyalama işlemi yaklaşık 6 saat sürdü. Klonlama işlemi bittikten sonra Samsung SSD'yi bilgisayarın içine yerleştirmeniz gerekiyor. SSD'ler geleneksel HDD'lerden daha küçük olduklarından kasa içine monte edilebilmeleri için kızak (bracket) almalısınız. Ben yine HB'dan LogiLink 2.5" Dual Bracket aldım. Bu setin içinde bağlantı için gerekli olan kızak, vidalar ve bir adet SATA kablosu da var. Kablo bağlantısını ise, mevcut harddiski bağlı olduğu SATA-0 portundan çıkarıp, SSD'nin SATA kablosunu oraya takarak gerçekleştirdim. Güç kablosunu da taktıktan sonra PC'yi açtım ve herşeyin 20 saniye içinde yüklendiğini görünce Samsung SSD almakla ne kadar doğru bir iş yaptğımı anladım. En küçük bir sorun yaşamadığımı da belitmeliyim. Artık uçarak çalışıyorum ve çok memnunum.
 • Kapasite ve hız mükemmel
  2 adet aldım. Film ve müzik arşivimi saklıyorum. Bu kadar küçük olduğu halde kapasitesi be hızı inanılmaz yüksek. Teknoloji bu kadar ilerlediği halde halen neden bu kadar pahalı anlamıyorum açıkcası. Ama piyasada bilinen SSD harici disklere kıyasla hem dayanıklı, hemde hızlı. Bilgisayar fiyatına SSD saçma gelebilir ama artık taşınabilir veya eski tip harf disklerin yavaşlığından ve bozulmalarından bıkanlar için ideal.
 • Çok Başarılı
  SSD alınmasını herkese zaten tavsiye ederim o ayrı, yüksek kapasite SSD'nin yeri başkadır, tüm hayatınızı kolaylaştıran hızlandıran verimli hale getiren bir şey bu SSD'le, 4 seneden fazladır Samsung EVO serisini kullanıyorum, bu, serinin en iyi harddiskidir tavsiye ederim.
 • kullanışlı
  harika bi ürün 2 tane daha alıp raid yapacam. elimdeki oyunlarla hemen doldu. hızı yeterli tavsiye ederim.
 • çok güzel SSD
  bu ssdyi almak çok iyi bir şey bu ssd çok güzel yüksek kapasite sunuyor


 • piyasanın en iyi ssdsi
  250gb olan var bende 840 serisine göre muazzam bir fark var piyasanın en alınası ssdsi ama fiyatına değer 1gb dosya yazma testinde 10 petabyte yazılmasına rağmen 850 serisi bozulmuyor ki bu daha evo...


 • Ana Özellikler

 • Bağlantı TürüSATA
 • Disk Boyutu2.5"
 • Kapasite2 TB
 • Okuma Hızı500 - 599 MB/s
 • Yazma Hızı400 - 499 MB/s